Приемам

NEWS

Global

Превъзходно състезание за Alfa Romeo Sauber F1 с Шарл Льоклер, който завърши в P6, Маркъс Ериксон в P11

Времето: облачно / ветровито и сухо, въздух 16-17 ° C, пътека 23-28 ° C

Това беше фантастична Гран При на Алфа Ромео Саубер Ф1 Екипа на пистата Баку Сити. Напрегнато драматично и с трудно трасе и метеорологични условия, днешната цел бе да се завърши състезанието, постигайки най-добрите възможни резултати, а и Шарл Льоклер и Маркъс Ериксон свършиха много добра работа. Новобранецът от Монако завърши четвъртото състезание на своя дебютен сезон на шесто място, отбелязвайки осем точки за отбора. Започвайки с P13 със стратегия за състезание с едно спиране, той влезе в силна и последователна игра и постоянно се насочи към предната част на средния ешелон. Маркъс Ериксон успешно успя да стигне до P11 и успя да спаси трудно състезание, което беше компрометирано от участието му в ранен инцидент, който доведе до излизане от строя и промяна в стратегията. Екипът на Alfa Romeo Sauber F1 вече държи общо десет точки в шампионата на конструкторите в този сезон, поставяйки тима на девето място. Шарл Льоклер е на тринадесето място, Маркъс Ериксон е на шестнадесето място в Шампионата на водачите.
Маркъс Ериксон

(кола № 9): C37 (Шаси 03 / Ферари)

Резултат: 11.

Започва с гуми supersoft, след 1 обиколка преминава към меки гуми, след 18 обиколки преминава към ultrasoft гуми и след 36 обиколки преминава към ultrasoft гуми

„За мен това беше трудно състезание, участвах в инцидент в началото на състезанието и получих щети по колата. Мъчех се да овладея всичко това и аз впоследствие дадох всичко, за да наваксам и догоня моите директни конкуренти. В крайна сметка беше добре да успеем да завършим в P11. Нашият отбор спечели точки за втори път този сезон, което е много мотивиращо и нашият потенциал става все по-ясен всеки уикенд. Трябва да запазим добрата работа сега. Очаквам с нетърпение следващия уикенд в Барселона. “
Шарл Льоклер

(кола № 16): C37 (Шаси 02 / Ферари)

Резултат: 6-ти. Започва с гуми supersoft, след 24 обиколки преминава към меки гуми, след 40 обиколки преминава към ultrasoft гуми.

„Това беше една невероятна надпревара днес. Аз съм много щастлив с моя резултат. То определено беше изпълнено със събития, с много инциденти на пистата, което го направи особено предизвикателство и ми достави удоволствие да карам, аз се чувствах комфортно в колата и направих всичко възможно, за да се доближа до средния ешелон. Невероятно усещане е да спечелиш точки за първи път. Като екип можем да видим потенциала си и да знаем какви са нашите силни страни. Аз съм много доволен и очаквам занапред да продължим по този положителен път. “
 Фредерик Васьор, директор на отбора:

„Ние сме много доволни от работата, която сме свършили целия този уикенд, който започна от петък, а след това имахме добра квалификационна серия. Шарл взе първите си точки във Формула 1 днес като финишира в P6. Той реализира силно темпо и демонстрира последователна работа. Това беше огромна стъпка за него и той може да се гордее с това, което е постигнал.

Маркъс се справи добре. Той беше замесен в инцидент в началото на състезанието, който го разстрой и го направи трудно за него, но той успя да се възстанови и да настигне средния ешелон. Той най-накрая завърши в P11 и беше много близо до спечелването на точки. Това е голямо постижение за отбора, не само заради точките, но и заради темпото, показано особено в първия етап. Сега трябва да останем фокусирани, за да продължим тази добра работа. “

Website: www.sauberf1team.com Media: www.sauberf1team.com/press Facebook: facebook.com/sauberf1team Google+: www.google.com/+sauberf1team Twitter: twitter.com/sauberf1team  YouTube: www.youtube.com/sauberf1team Pinterest: www.pinterest.com/sauberf1pins Instagram: www.instagram.com/sauberf1team